11 EKİM 2026 · PAZAR Künye İletişim BÜLTEN
AcenteHaber
AcenteHaber
Kasko ListesiAcente Rehberi
ANA SAYFA KASKO HABERLERİ 2020 model araba değeri: kasko bedeli 6 …
KASKO HABERLERİ 4 EKİM 2026 · 11:00 · 1 DK OKUMA

2020 model araba değeri: kasko bedeli 6 yılda 5,1 ile 6,6 kat arttı

2020 model Toyota Corolla'nın kasko değeri Eylül 2020'de 227.525 TL, Eylül 2026'da 1.493.385 TL: 6,6 kat.

ACENTEHABER · HABER MERKEZİ
Paylaş
Honda Civic
GÖRSEL: Fotoğraf: EurovisionNim, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons

6 yılda 6,6 kat: 2020 model Toyota Corolla'nın kasko değeri Eylül 2020 listesinde 227.525 TL, Eylül 2026 listesinde 1.493.385 TL.

Aynı dönemde 8 yaygın modelin 2020 model değeri 5,1 ile 6,6 kat arasında arttı. Haber, TSB'nin iki Eylül listesini yan yana koyuyor. Rakamlar o günkü TL değerleridir ve kasko değeri, yani sigorta bedeli olarak okunmalıdır; satış fiyatı değildir.

Hangi model kaç kat oldu?

Aşağıdaki tablo, 2020 model 8 otomobilin Eylül 2020 ve Eylül 2026 listelerindeki kasko değerini ve artışı kat olarak gösteriyor.

ModelEylül 2020Eylül 2026Artış
Toyota Corolla227.525 TL1.493.385 TL6,6 kat
Honda Civic230.500 TL1.512.502 TL6,6 kat
Hyundai i20163.417 TL1.055.134 TL6,5 kat
Dacia Duster173.900 TL1.034.903 TL6,0 kat
Renault Megane223.900 TL1.241.885 TL5,5 kat
Renault Clio171.900 TL953.204 TL5,5 kat
Peugeot 2008279.937 TL1.523.706 TL5,4 kat
Fiat Egea195.900 TL997.634 TL5,1 kat

Corolla ve Civic başta

Toyota Corolla ve Honda Civic 6,6 kat ile listenin başında. Civic'in değeri Eylül 2020'de 230.500 TL, Eylül 2026'da 1.512.502 TL. Hyundai i20 163.417 TL'den 1.055.134 TL'ye, yani 6,5 kata çıktı. Dacia Duster ise 173.900 TL'den 1.034.903 TL'ye, 6,0 kat.

Listenin alt sırasında hangi modeller var?

Renault Megane 223.900 TL'den 1.241.885 TL'ye çıktı: 5,5 kat. Renault Clio 171.900 TL'den 953.204 TL'ye çıkarak yine 5,5 kat oldu. Peugeot 2008 279.937 TL'den 1.523.706 TL'ye, 5,4 kat. En düşük artış Fiat Egea'da: 195.900 TL'den 997.634 TL'ye, 5,1 kat.

Tablodaki kat değeri nasıl okunuyor?

Kat değeri, Eylül 2026 değerinin Eylül 2020 değerine oranıdır. Corolla için 227.525 TL, 1.493.385 TL'ye çıktı ve oran 6,6 kat oldu. Bu 8 model arasında Eylül 2020 listesinde en düşük değer Hyundai i20'de (163.417 TL), en yüksek değer Peugeot 2008'de (279.937 TL). Bu 8 model arasında Eylül 2026 listesinde en yüksek değer yine Peugeot 2008'de (1.523.706 TL), en düşük değer Renault Clio'da (953.204 TL).

Katlar sıralı okunduğunda: Corolla ve Civic 6,6, i20 6,5, Duster 6,0, Megane ve Clio 5,5, 2008 5,4, Egea 5,1.

Kaynak: TSB Eylül 2026 kasko değer listesi

Kaynak:

Türkiye Sigorta Birliği kasko değer listesi

tsb.org.tr/content/InsuranceExcelFiles/202609R1.xlsx
SON GÜNCELLEME: 30 EYLÜL 2026 - ACENTEHABER · HABER MERKEZİ

İLGİLİ HABERLER

BAĞLANTI KOPYALANDI
ACENTE GİRİŞİ